W dniu 16 maja br. odbyło się otwarcie Sali Terapii Integracji Sensorycznej przez Pana Dyrektora Andrzeja Polaszka, w obecności terapeutów oraz dzieci.
Celem przedsięwzięcia było wzbogacenie bazy dydaktycznej placówki oraz zapewnienie specjalistycznych warunków dla wszechstronnego rozwoju dzieci i młodzieży, które z racji różnorodnych dysfunkcji borykają się trudnościami w zakresie przetwarzania sensorycznego w funkcjonowaniu w życiu codziennym.
Powstanie pracowni specjalistycznej, było tym bardziej uzasadnione, gdyż kadra nauczycielska przedszkola poszerzyła swoje kwalifikacje o studia podyplomowe z zakresu Terapii Integracji Sensorycznej. Nauczyciele – terapeuci zaprojektowali salę, w której wszystkie sprzęty, zostały dostosowane do potrzeb naszych dzieci.
Uruchomienie nowej pracowni to inicjatywa, która stwarza nowe, profesjonalne możliwości terapeutyczne dla dzieci i młodzieży z różnego rodzaju dysfunkcjami rozwojowymi, niepełnosprawnością ruchową, a także zaburzeniami zachowania.
W zestaw atestowanych elementów, które spełniają wszelkie standardy terapeutyczne oraz normy bezpieczeństwa, wchodzą, m.in: kabina SI, podwiesie, platforma prostokątna , hamak terapeutyczny, maglownica, huśtawka wałek, huśtawka pająk, wirujący mini stożek, lina wspinaczkowa, gry zręcznościowe, trampolina, hamak kropla, drabinka sznurkowa, równoważnia, piłka do terapii odruchów, podświetlane panele podłogowe, ścieżka sensoryczna- masującą, beczka terapeutyczna, podświetlany stół terapeutyczny, labirynty magnetyczne oraz wiele, wiele innych…..
Nowa Pracownia Integracji Sensorycznej to niewątpliwie przedsięwzięcie prorozwojowe Naszej placówki, które stwarza nowoczesne i profesjonalne możliwości uczestniczenia w zajęciach terapeutycznych. Terapia jest niezwykle atrakcyjna, ponieważ ma charakter wesołej zabawy ruchowej…..

,, Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”
Janusz Korczak
To inwestycja ,, w młodego człowieka, jego przyszłość oraz rozwój……”