Grudniowe i styczniowe zajęcia edukacyjne z przedszkolakami w bibliotece szkolnej  nawiązywały tematycznie do zbliżających się świąt. Celem spotkania  było wprowadzenie naszych milusińskich w cudowny, pachnący piernikami i choinką okres Świąt Bożego Narodzenia, Nowego Roku, Trzech Króli  oraz pachnący pączkami i chruścikami czas karnawału. Uczestnicy dowiedzieli się o pięknych, polskich zwyczajach, tradycjach  i obrzędach, zarówno tych dawnych  jak i tych, które przetrwały do dnia dzisiejszego. Przedszkolaki wysłuchały opowiadań, obejrzały tematyczne filmiki oraz świąteczne wydania książek i czasopism. Rozwiązywały zagadki związane ze świętami, wzięły udział w zabawach,  wykonały tematyczne obrazki różnymi technikami oraz przebierały się stosownie do danego święta. Wszystkie spotkania przebiegały  w miłej atmosferze zakończone małym poczęstunkiem.

Biblioteka szkolna