Kruszwica

Dnia 10 czerwca 2022 roku uczniowie klasy 7a i 7b pod opieką nauczycieli: p. Ewy Staniszewskiej, p. Małgorzaty Hejman i p. Ireny Zakrzewskiej udali się na wycieczkę do Kruszwicy.
Kruszwica to pięknie położona miejscowość nad legendarnym jeziorem Gopło. To miejsce, które każdy Polak zna i które każdy Polak powinien przynajmniej raz w życiu odwiedzić. Uczniowie poznali historię zamku i legendarnej Mysiej Wieży. Zwiedzili także romańską Kolegiatę z XII wieku. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Płowcach, gdzie znajduje się pomnik upamiętniający zwycięską bitwę Polaków pod wodzą Władysława Łokietka z oddziałami zakonu krzyżackiego, stoczoną 27 września 1331r. Wyjazd był bardzo ciekawą lekcją historii.

Ciechocinek

Kolejnym interesującym zakątkiem Kujaw, który odwiedzili uczniowie klas siódmych był Ciechocinek. Miasto to posiada wiele atrakcji turystycznych ze względu na swoją wyjątkową historię, unikatowe położenie oraz niepowtarzalny mikroklimat. Uczniowie zwiedzili: Zespół Tężni Solankowych, Park Zdrojowy, Fontannę “Grzybek”. Wyjazd by ciekawą ofertą zdrowego, aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu.

Ewa Staniszewska