Na lekcji do dyspozycji wychowawcy klasa VIII d wraz z wychowawczynią wybrała się do Izby Regionalnej działającej przy Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Osięcinach.

W Izbie, której opiekunami są Marianna Nowak i Barbara Rosińska, zgromadzono eksponaty wg następujących kategorii tematycznych: gospodarstwo domowe, koronkarstwo, prace polowe, rzemiosło, rozrywka. Jest również kącik poświęcony patronowi szkoły oraz dotyczący starej fotografii. Uczniowie z dużym zainteresowaniem oglądali eksponaty, pytali o wiele przedmiotów, podziwiali wystrój sali.

Dziękujemy za możliwość zwiedzania Izby Regionalnej, jej przydatność jest nieoceniona, przecież tak ważna jest przeszłość, wspomnienia….

Franciszek Beciński pisał: „Czujesz jakie to wszystko miłe, jak drogie, jak kochane. To Kujawy!” Fragment wiersza poety Kujaw „wita” zwiedzających i zachęca do oglądania, wspominania……

Aneta Ratajczyk