W dniach 6 – 7.06.2023r. uczniowie klasy 3b wybrali się na wycieczkę do Nowego Ciechocinka na Rancho pod Olszyną. Pierwszym punktem wycieczki  było zwiedzanie Ciechocinka z przewodnikiem. Pan Jakub oprowadził po najciekawszych miejscach w mieście. Dzieci zobaczyły  Park Zdrojowy, fontannę „Jaś i Małgosia”, muszlę koncertową, tężnie solankowe, fontannę Grzybek, zegar kwiatowy. Po aktywnym spacerze po uzdrowisku,  piechotą ruszyliśmy na Rancho. Gospodarstwo agroturystyczne okazało się miejscem skrywającym wiele ciekawych atrakcji. Podczas pobytu uczniowie  uczestniczyli w zajęciach jeździeckich, zawodach strzeleckich, grach i zabawach rekreacyjnych. Zwiedzili mini zoo i stadninę. Nie mogło zabraknąć szaleństwa na placu zabaw, bitwy na balony z wodą oraz ogniska, przy którym dzieci upiekły kiełbaski. Atrakcją drugiego dnia była wycieczka tramwajem konnym do lasu. Piękna pogoda i moc atrakcji sprawiły, że wycieczka była bardzo udana.
A. Wojtkowska  A. Dąbrowska