18 października  klasy siódme i ósma z wychowawcami i nauczycielami języka polskiego wybrały się do Brzeskiego Centrum Kultury i Historii  na spektakl pt. ,,Zemsta’’ w wykonaniu aktorów  Teatru Ludzi Upartych działającego w Teatrze Impresaryjnym we Włocławku. ,,Zemsta’’ Aleksandra Fredry to jedna z najświetniejszych polskich komedii. Od prawie dwustu lat cieszy się niesłabnącym powodzeniem, bawi i zachwyca kolejne pokolenia Polaków. Oryginalna muzyka, kostiumy i scenografia, wreszcie zaskakująca obsada aktorska powinny zachęcić do obejrzenia na żywo tej genialnej sztuki oraz przeczytania lektury Aleksandra Fredry.

Słynne dialogi i powiedzonka:  „Jeśli nie chcesz mojej zguby, krokodyla daj mi, luby” czy „Niech się dzieje wola nieba, z nią się zawsze zgadzać trzeba!” na długo pozostaną w pamięci uczniów.