„Ojej, cóż za zapach!
cynamon, goździki
coś mi się wydaje,
że ktoś upiekł pierniki…”

W poniedziałek i wtorek (11-12 grudnia br.) uczennice należące do kół bibliotecznych brały udział w warsztatach świątecznych, na których dekorowały pierniczki. Zapach cynamonu, korzennych przypraw roznosił się przyjemnym aromatem w całej szkole, przywołał najpiękniejsze skojarzenia i wspomnienia świąteczne. Wśród dźwięków polskich kolęd praca przebiegała sprawnie, a efekt końcowy był przepiękny. Uczennice miały doskonałą okazję, aby wykazać się inwencją twórczą i przyozdobić każde ciasteczko według własnego pomysłu. Możliwości było mnóstwo. Pierniczki zostały pomalowane lukrem i polewą czekoladową, ozdobione posypkami, pisakami i kolorowymi wzorkami. Pomysłów na najpiękniej udekorowany piernik było tysiące i każdy okazał się słodkim dziełem sztuki. Wyjątkowe ciasteczka okazały się wyjątkowo smaczne 😉

Pierniczki zostały upieczone przez mamy uczennic: Zosi Urbańskiej i Patrycji Sobieraj, za co składamy serdeczne podziękowania!

Opiekunowie kół – Irena Zakrzewska, Zofia Polaszek