15 listopada 2021 roku odbyło się rozstrzygnięcie konkursu bibliotecznego – “Zakodowane postacie”, który został ogłoszony z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Konkurs polegał na odczytaniu kodów QR, pod którymi ukryte były postacie ze znanych bajek i baśni. Uczniowie otrzymali za pośrednictwem dziennika elektronicznego kartę konkursową z zakodowanymi w kolejności postaciami i ich zadaniem było rozszyfrowanie kodów QR zgodnie z numeracją. Odpowiedzi należało przesłać na podany adres mailowy. Do wykonania zadania potrzebne było własne urządzenie mobilne (smartfon, tablet)  oraz darmowe oprogramowanie, umożliwiające skanowanie oraz odczytywanie kodów QR. Wpłynęło wiele prawidłowych odpowiedzi. Laureatów konkursu wyłoniono drogą losowania, którego dokonała, w obecności uczestników konkursu, pani Barbara Rosińska.
Szczęście uśmiechnęło się do:
– Martyny Kmieć z klasy 5b;
– Seweryna Grzegórskiego z klasy 5a;
– Nikodema Strzyżewskiego z klasy 5a:
– Oliwiera Becińskiego z klasy 5c.
Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe.

Gratulujemy!!!

Irena Zakrzewska
Zofia Polaszek