Klasy 1c i 2a pod opieką wychowawczyń A. Kozłowskiej i K. Simińskiej oraz p. A. Siarkowskiej  wyjechały w dniu 15.06 2021 roku na wycieczkę, której celem było Multikino oraz wizyta w Aeroklubie  Włocławskim w Kruszynie. Dzieci  obejrzały z zainteresowaniem film „Krudowie 2” w komfortowych warunkach Multikina, a następnie podziwiały z okien autokaru piękną Wisłę przemierzając most i włocławską tamę. W Kruszynie oczekiwał na naszą wycieczkę płk. lotnictwa – p. Krzysztof Ryniecki, który jako wieloletni praktyk i instruktor zaprezentował nam podstawowe wiedzę o lataniu samolotem i szybowcem. Pan przewodnik pokazał nam samoloty i szybowce, które stacjonują w aeroklubie, zachęcił dzieci do skorzystania z propozycji wejścia na pokład samolotu młodej pani lotnik, która równie serdecznie opowiedziała o swojej maszynie.

 Mogliśmy obserwować starty i lądowania kilku samolotów oraz szybowców, które następnie pięknie krążyły na niebie. Pan instruktor zaprosił dzieci do wizyt z rodzicami w aeroklubie i korzystania z jego atrakcyjnych ofert dla miłośników lotnictwa, modelarstwa, spadochroniarstwa. Po zwiedzaniu była jeszcze chwila relaksu na placu zabaw i orzeźwiające lody dla wszystkich uczestników wycieczki. Zadowoleni i pełni wrażeń uczniowie z Kruszyna wyjechali do Osięcin, gdzie już oczekiwali na nich rodzice.

Wychowawczynie 1c i 2a