“Stoją książki w bibliotece, a w tych książkach cały świat…” – aby się o tym przekonać uczniowie klasy 4b wraz z opiekunami wybrali się 17 maja 2023 roku do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zdzisława Arentowicza we Włocławku. Głównym celem wizyty było poznanie zbiorów, pomieszczeń i specyfiki pracy placówki oraz udział w lekcji bibliotecznej “Od malowidła naskalnego do e-booka. Forma książki na przestrzeni dziejów”. Zapoznani z historią książki uczniowie udali się na zwiedzanie budynku, poszczególnych działów i księgozbioru. Pracownicy biblioteki publicznej przygotowali dla naszych uczniów atrakcyjne niespodzianki. W Mediatece na fanów rozrywki i nowych technologii czekały dwie konsole Playstation 5 wyposażone w najnowsze gry, między innymi symulator bolidu formuły 1 i lotu bojowego. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy mogli przez chwilę poczuć się za kierownicą jak Robert Kubica lub Lewis Hamilton. Mieli również możliwość zagrania w FIFĘ i grę taneczną JUST DANCE.
Na przyjemne spędzanie czasu połączonego z zabawą uczniowie mogli sobie pozwolić w Strefie Dziecka, gdzie bawili się zarówno z książką jak i … z Magicznym Dywanem, czyli interaktywną podłogą. W ofercie biblioteki są również zajęcia konstrukcyjne z użyciem klocków lego i robotów do nauki programowania Codey Rocky, z których oczywiście skorzystali nasi uczniowie. Na chwile relaksu zapraszały wygodne pufy i huśtawka, gdzie można było odpocząć z ciekawą książką w ręku. Czas spędzony wśród tylu atrakcji upłynął bardzo szybko. Wizyta w bibliotece była bardzo pouczająca i miła. Na pewno nie było to nasze ostatnie spotkanie z Miejską Biblioteką Publiczną we Włocławku.

Irena Zakrzewska, Krzysztof Banasiak