20 czerwca uczniowie klas 7a,b,c pod opieką pani Ewy Staniszewskiej mieli przyjemność odbyć bardzo ciekawą i oryginalną lekcję języka polskiego w Gminnej Bibliotece Publicznej w Osięcinach. Tematem spotkania było przybliżenie sylwetki regionalnego poety – Franciszka Becińskiego. Zajęcia przeprowadziła pani Sławomira Piernik, która jest wnuczką brata Franciszka Becińskiego. Zaprezentowała uczniom wiele bardzo ciekawych dokumentów rodzinnych z początku XX wieku. Niezwykle wzruszające i sentymentalne było odczytanie osobistych listów z 1932 i 1933 r. napisanych przez Franciszka Becińskiego do swojego brata. Uczniowie obejrzeli wiele pamiątek rodzinnych. Poznali niektóre wiersze poety. Dopełnieniem spotkania było wysłuchanie internetowego występu Barbary Kalinowskiej, która przepięknie prezentuje poezję śpiewaną z wykorzystaniem twórczości Fr. Becińskiego.
Spotkanie było bogatą lekcją języka polskiego, a także historii i sztuki. Uczniowie wyszli z niego z przekonaniem, że każdy może rozwijać swoje pasje, a zamiłowanie do literatury, sztuki kształtuje umysł i duszę człowieka.

Ewa Staniszewska

,