Od 04 do 20 kwietnia 2023 roku, w związku z obchodami Światowego Dnia Ziemi, trwał konkurs dla klas 2- 4 pod hasłem “Z przyrodą na Ty”. W konkursie łącznie wzięło udział 93 uczniów. Celem konkursu było pogłębienie wiedzy, rozwijanie umiejętności wyszukiwania informacji z różnych źródeł, wdrażanie i rozwijanie idei ochrony środowiska oraz promowanie literatury i czasopism o treściach przyrodniczych.
Zadaniem uczestników z klas czwartych było udzielenie odpowiedzi na 20 pytań zamkniętych. Wśród 30 uczniów wyłoniono laureatów, którzy zdobyli największą ilość punktów i otrzymali nagrody książkowe:

I miejsce –  Maria Sosnowska kl.4a
5 wyróżnień – Klaudia Józwiak kl.4a, Damian Rosiński kl.4a, Filip Gralak kl.4a, Pakulski Wojciech kl.4a  i Szymon Kwaśny kl.4a.

Uczniowie z klas drugich i trzecich udzielali odpowiedzi na 10 pytań.  Spośród 63 uczniów biorących udział w konkursie, 32  zdobyło maksymalną ilość punktów. Drogą losowania nagrody otrzymali:

Filip Kołodziejczyk kl. 2a
Zuzanna Choziak  kl.2a
Alicja Włodarska kl.2b
Lena Izydorska kl. 3b
Nina jakubowska kl. 3c
Kinga Kruiszyńska  kl. 3c

Konkurs znacznie podwyższył umiejętność wyszukiwania informacji na określony temat oraz poszerzył znajomość zagadnień z  przyrody  i ochrony środowiska, na które każdy człowiek powinien zwracać uwagę.

Wręczenie nagród odbyło się 21 kwietnia  po apelu z okazji Dnia Ziemi.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwały organizatorki: Małgorzata Mentlewicz, Zofia Polaszek, Irena Zakrzewska