21 kwietnia 2023 roku w ramach projektu edukacyjnego “Z planem na przyszłość” uczniowie klas VIII a, b, c odwiedzili szkoły ponadpodstawowe w Radziejowie: ZSRCKU w Przemystce, LO im. Władysława Łokietka oraz Zespół Szkół Mechanicznych. To świetna okazja, aby poznać szkoły, kierunki kształcenia, warunki nauki i zasady rekrutacji na rok szkolny 2023/2024.
Ósmoklasiści pod opieką wychowawców: p. E. Staniszewskiej, p. M. Hejman, p. A. Rozpędowskiego oraz p. B. Rosińskiej i p. A. Matkowskiej zwiedzili budynki szkół i zapoznali się z proponowaną ofertą edukacyjną, obejrzeli filmy promujące szkoły, a także wzięli udział w licznych atrakcjach przygotowanych przez każdą z placówek.
Wizyta upłynęła w bardzo miłej atmosferze i była okazją do poznania społeczności szkół, warunków lokalowych, wyposażenia pracowni.
Serdecznie dziękujemy Dyrekcji szkół, nauczycielom i uczniom za szczególnie miłe przyjęcie. mamy nadzieję, że dzisiejsza wycieczka pomoże ósmoklasistom dokonać właściwego wyboru dalszej drogi kształcenia.

Ewa Staniszewska