W miesiącu lutym uczniowie klas IV – VIII mieli okazję obejrzeć w budynku naszej placówki wystawę pt. “Lektury szkolne w lapbookach”. Lapbooki inspirowane lekturami szkolnymi wykonali uczniowie klas 4a, 4b, 4c, 6b, 6c. Wystawa była jednym z działań, które są wpisane w realizację projektu edukacyjnego pod hasłem “Z literaturą i sztuką przez cały rok”. Projekt realizowany jest w klasach 4a, 4b, 6b pod opieką nauczycieli: p. Ewy Staniszewskiej, p. Małgorzaty Hejman oraz p. Ireny Zakrzewskiej.
Projekt zakłada łączenie treści z zakresu literatury, sztuki, filmu i teatru. Za nami już liczne wyjazdy do kina i teatru. Uczniowie obejrzeli w styczniu spektakl teatralny pt. “Alicja w krainie czarów” w Browarze B we Włocławku, w październiku spektakl teatralny pt. “Świat fantasy” w Teatrze Impresaryjnym we Włocławku oraz Teatr Piaskiem Malowany inspirowany lekturą “Mały Książę”.
Odbyły się także dwa wyjazdy do Multikina we Włocławku w celu obejrzenia filmów pt. “Akademia pana Kleksa” oraz “O psie, który jeździł koleją”.
W drugim półroczu nastąpi kontynuacja projektu i realizacja kolejnych zadań.

Ewa Staniszewska
Małgorzata Hejman
Irena Zakrzewska