W grudniu/styczniu nasze przedszkole aktywnie włączyło się do akcji “Wymiana Kartek Świątecznych”. Dzieci z grup przedszkolnych “Tygryski” i “Biedronki” wraz z nauczycielami i opiekunami wykonały bożonarodzeniowe kartki świąteczne i zredagowały życzenia. Wysłaliśmy (zgodnie z przesłana listą uczestników) wszystkim zgłoszonym do akcji placówkom kartki z życzeniami świątecznymi. W wymianie wzięło udział łącznie 26 przedszkoli z całej Polski. Celem akcji było zapoznanie dzieci z różnymi regionami Polski, nawiązanie kontaktu z dziećmi z innych placówek oraz promowanie naszego regionu – Kujaw. Do przedszkoli z różnych województw zostały wysłane własnoręcznie wykonane kartki pocztowe z życzeniami świątecznymi. Wymiana pocztówkowa stała się doskonałą okazją do przybliżenia dzieciom zawodu listonosza oraz tradycji wysyłania pocztówek z okazji świąt.
Dzieci i nauczyciele z naszego przedszkola otrzymali kartki pocztowe od dzieci z całej Polski z: Bydgoszczy, Warszawy, Przemyśla, Gdyni, Elbląga, Katowic, Tych, Rzeszowa, Łodzi, Piaseczna, Sowna, Iwanowic, Błądzimia, Pińczowa, Tarnowa Podgórnego. Bardzo dziękujemy wszystkim za pocztówki świąteczne i życzenia, które sprawiły Nam wiele radości.
Uczestnicy akcji: Ewa Martwicka, Aleksandra Siarkowska, Elżbieta Czapska, Edyta Banasiak, Magdalena Majchrzak, Anna Szada-Borzyszkowska.