23 maja 2023r. “Żabki” wybrały się do sklepu. Wyjście związane było z omawianym tematem „Znamy różne zawody”. Zapoznanie z pracą ekspedientki oraz wyposażeniem sklepu to główne cele wizyty. Ponadto zwrócono uwagę na sposób robienia zakupów oraz użycie zwrotów grzecznościowych. Dzieci miały okazję obserwować pracę ekspedientki, poznały różne rodzaje artykułów sprzedawanych w tym sklepie. Z zainteresowaniem oglądały wszystkie regały, półki, lodówki. Wizyta w sklepie była zarówno doskonałą lekcją pod względem właściwego zachowania się w miejscu użyteczności publicznej, jak również ogromną frajdą dokonania w nim pierwszego samodzielnego zakupu – lodów. Czekoladowe…, truskawkowe…, waniliowe…, balonowe – wszystkie smakowały wyśmienicie!
Dziękujemy paniom ekspedientkom, które przyjęły nas z dużą sympatią