Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia jest radosnym okresem w życiu każdego człowieka. Aby kreatywnie wykorzystać ten czas, uczniowie z klas 8a, 8b, 8c pod opieką p. Małgorzaty Hejman, p. Ewy Staniszewskiej i p. Ireny Zakrzewskiej wybrali się 28 listopada do BCKiH „Wahadło” w Brześciu Kujawskim. Wzięli tam udział w  warsztatach bożonarodzeniowych, na których wykonywali stroiki z naturalnych materiałów przyrodniczych z elementami ozdób związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Wszyscy pracowali z wielkim zapałem i z zaangażowaniem tworzyli swoje rękodzieła. Wyszło pięknie i niepowtarzalnie, każda praca byłą wyjątkowa. Pomysłowości i kreatywności nie było końca. Dzięki warsztatom uczniowie mogli poczuć magiczną atmosferę zbliżającego się Bożego Narodzenia i cieszyć się nią z rówieśnikami.
Dodatkową atrakcją był udział uczniów w grze miejskiej szlakiem brzeskich Żydów – „Przywracanie obecności”. Zaopatrzeni w karty gry, wyruszyliśmy do centrum Brześcia na spacer w poszukiwaniu wskazówek, które przybliżyć nas miały do rozwiązania hasła. Pośród starych uliczek, kierując się mapą z zaznaczonymi 9 punktami, staraliśmy się dopasować fotografię lub opis do każdego oznaczonego hebrajską literą punktu i odnaleźć ślady obecności ludności żydowskiej w przestrzeni miasta. Pomimo zimna i chłodu duch detektywistyczny zwyciężył, udało się rozwiązać hasło!
Wyjazd miał na celu rozbudzanie aktywności twórczej uczniów oraz rozwijanie ich logicznego myślenia i kojarzenia faktów.

Irena Zakrzewska