Dnia 7 grudnia 2023 roku uczniowie klas czwartych wraz z wychowawcami udali się na  wycieczkę do Radziejowa.
Na początku odwiedziliśmy Izbę Regionalną Towarzystwa Miłośników Kujaw, po której oprowadziła nas p. Liliana Ciesielska- Małecka, prezentując eksponaty związane z tradycją i historią. Dzięki temu spotkaniu uczniowie mogli poznać codzienne życie przodków, podziwiając dawne narzędzia rolnicze lub wystrój dawnej kuchni czy salonu. Największe wrażenie  wywarła na uczniach sala historyczna, w której zgromadzono pamiątki po bohaterach. Była to niezwykła lekcja historii, podróż do przeszłości.
Następnie udaliśmy się na zwiedzanie odnowionej, nowocześnie urządzonej Miejskiej i Powiatowej Biblioteki im. F. Becińskiego. To była dla uczniów prawdziwa gratka. Z zachwytem oglądali wszystkie pomieszczenia, poznali zasady korzystania z poszczególnych działów, zapoznali się z księgozbiorem. Po bibliotece oprowadzał p. Krzysztof Wątrobicz. Uczniowie nie kryli zachwytu po wejściu do wypożyczalni dla najmłodszych. Świetnie się tam relaksowali i podziwiali wystrój.
Ostatnim punktem programu były atrakcje w Pizzerii K2: gry i zabawy planszowe, bilard, kręgle oraz pizza.
To był miło spędzony czas i integracja klas czwartych.

Opiekunowie:
Joanna Tumińska
Barbara Rosińska
Aneta Ratajczyk