“Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”
A. de Saint_Exupery

Dnia 25 kwietnia 2022 roku uczniowie klas VII a,b,c i VIII a,b,c,d,f wraz z opiekunami: E. Staniszewską, A. Jezierską, A. Ratajczyk, E. Czapską, M. Hejman, A. Rozpędowskim, I. Zakrzewską, A. Matkowską, A. Waloszek mieli okazję obejrzeć przestawienie teatralne pt. “Mały Książę” w Teatrze Impresaryjnym we Włocławku. Spektakl został przygotowany przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza i był poetyczną i pełną refleksji opowieścią o przyjaźni, miłości i życiu. Tytułowy Mały Książę – przybysz z odległej, niewielkiej planety, uświadomił widzom, że przecież: “wszyscy dorośli byli kiedyś dziećmi, choć tylko nieliczni jeszcze tym pamiętają”. Spektakl dostarczył uczniom wielu wrażeń i był okazją do utrwalenia wiadomości na temat lektury szkolnej pt. “Mały Książę”.
Uczniowie podczas wycieczki mieli także okazję zwiedzić najbardziej znane miejsca i zabytki Włocławka. Na trasie spaceru znalazły się: Katedra, Pałac Biskupi, Kościół św. Jana, murale, park Sienkiewicza, zabytkowe budynki włocławskich szkół średnich oraz kamieniczki w centrum miasta.
Wycieczka była również świetną okazją do integracji społeczności uczniowskiej.

Ewa Staniszewska