Projekt “Nasze pasje” realizowała w czerwcu w roku szkolnym 2019/2020 grupa składająca się z uczniów klasy 7a oraz we wrześniu 2020 już klasa 8a.

Na początku marca 2020 roku uczniowie klasy 7a wymyślili projekt, jaki chcieli w tym roku szkolnym zrealizować. Niestety realizacja jego nie była w pełni możliwa. Epidemia koronawirusa pokrzyżowała plany.  Nie można było zrealizować zaplanowanych przedsięwzięć. Jednak pomimo przeszkód projekt zrealizowano częściowo w nauce zdalnej. Udało się na lekcjach on-line omówić z wychowawczynią zadania. Każdy z klasy opisał swoje pasje i podzielił się nimi kręcąc filmik, lub prezentując zdjęcia. Całości dopełnił film, który wraz ze sprawozdaniem został umieszczony na stronie internetowej szkoły. Był on podsumowaniem zainteresowań uczniów i wychowawczyni klasy 7 a. Oto link do filmiku, jeżeli jeszcze ktoś chciałby go obejrzeć.

https://drive.google.com/file/d/1sa3CQy1Z0T_Y6L8tnCw6yclZbt9I750B/view?usp=sharing

Po powrocie do szkoły we wrześniu dokończono projekt. Na holu szkoły zorganizowano wystawę, na której można było obejrzeć zbiory, kolekcje, eksponaty, zdjęcia związane z zainteresowaniami uczniów klasy 8a. Dnia 23 września zorganizowano wycieczkę rowerową, ponieważ jazda na rowerze to pasja wielu z uczniów. Celem wycieczki była siłownia zewnętrzna w Bartłomiejowicach – miejsce gdzie chętnie realizuje swoje pasje kilka osób z klasy; oraz OSP w Woli Skarbkowej – ponieważ młodymi strażakami jest czworo chłopców z naszej klasy. Tam drużyna strażacka przygotowała ognisko, na którym piekliśmy kiełbaski.

Uczniowie biorący udział w projekcie poszukiwali odpowiedzi na pytanie: Jak spędzać czas wolny realizując swoje pasje? Wnioskiem wypływającym z realizacji projektu jest to, że warto spędzać czas wolny nie tylko przy komputerze, ale przy spełnianiu swoich pasji, kolekcjonowaniu różnych zbiorów, rozwijaniu zainteresowań.

Małgorzata Skonieczna