9 czerwca 2021r. uczniowie klas VIII pod opieką: ks. Michała Laskowskiego, Barbary Rosińskiej, Jolanty Małeckiej, Agnieszki Matkowskiej udali się do Zespołu Szkół Samochodowych im. Tadeusza Kościuszki we Włocławku. Spotkanie to miało na celu przybliżenie młodzieży specyfiki pracy mechanika samochodowego, drogi zdobycia wykształcenia oraz poznanie oferty edukacyjnej szkoły.  Gospodarze Zespołu Szkół Samochodowych we Włocławku przygotowali dla naszych uczniów szereg atrakcji. Zwiedziliśmy warsztaty szkolne, w których poznaliśmy specyfikę zawodu mechanika samochodowego. Atrakcją dla młodzieży była symulacja wypadku samochodowego, w którym nasi uczniowie chętnie wzięli udział. W nowoczesnym, dobrze wyposażonym budynku szkoły spotkaliśmy się z dyrekcją i przedstawicielami nauczycieli, którzy zachęcali uczniów do wyboru ZSS. Młodzież z zainteresowaniem obejrzała film promujący szkołę, wysłuchała  koncertu w wykonaniu szkolnego Zespołu Muzycznego. Podczas zwiedzania szkoły uczniowie poznali bazę dydaktyczną obiektu oraz zadawali pytania dotyczące nauki w tej placówce.

Agnieszka Matkowska