3 czerwca br. uczniowie klasy IIIa pod opieką p. K. Simińskiej i p. T. Kosudy udali się do siedziby Radia Hit we Włocławku. Jest to regionalna rozgłośnia radiowa, której audycje, konkursy o charakterze literackim, edukacyjnym i muzycznym cieszą się  popularnością wśród słuchaczy. Pani Izabela  Orantowicz oprowadziła dzieci po pomieszczeniach rozgłośni i zapoznała z urządzeniami niezbędnymi do nagrywania oraz nadawania programów radiowych.

Ogromną radość sprawiła dzieciom możliwość przekazania indywidualnych  pozdrowień. Pani redaktor Ewa zaprosiła uczniów do studia, w którym przeprowadzane są wywiady z gośćmi i nadawane na żywo. Mimo odrobiny tremy znaleźli się w kl. IIIa ochotnicy do udzielenia krótkiego wywiadu i podzielenia się informacjami na temat swoich planów wakacyjnych. Następnie uczestnicy wycieczki udali się do redakcji Gazety Pomorskiej. Spotkanie poprowadził kierownik oddziału Gazety Pomorskiej we Włocławku p. Karol Poliński. Dzieci zobaczyły na redakcyjnym komputerze jak wygląda tworzenie stron tego dziennika oraz dowiedziały jaką drogę muszą przebyć  zaprojektowane strony gazety, aby dotrzeć do rąk czytelników.

Następnie fotoreporter p. Wojciech Alabrudziński pokazał dzieciom zdjęcia, które wykonuje do gazety. Na zakończenie zrobił uczestnikom wycieczki pamiątkową fotografię, która została opublikowana w gazecie.

Katarzyna Simińska