Dnia 22.09.2022r. uczniowie klasy IVa i IVb, wraz z opiekunami p. Tomaszem Zielińskim, p. Krzysztofem Banasiakiem, p. Agnieszką Matkowską i p. Tomaszem Cybulskim, udali się na wycieczkę do Experymentarium oraz Orientarium w Łodzi. Celem wycieczki była integracja uczniów, kształtowanie właściwych zachowań w miejscach publicznych oraz aktywne spędzanie czasu wolnego. 

Experymentarium uczniowie przekonali się, że nauka nie ma tajemnic. Każdy mógł samodzielnie poznać i zrozumieć nawet najbardziej skomplikowane zagadnienia poprzez zabawę, zmierzyć się z Einsteinem, sprawdzić możliwości swojego intelektu czy przetestować poczucie humoru. Po niezliczonych przygodach, wychowankowie i opiekunowie udali się do Orientarium gdzie  poznali wiele dotąd nieznanych gatunków zwierząt z Afryki, Azji, Australii, Ameryki Południowej oraz zwierząt zamieszkujących Morza i Oceany. 

Po sporej dawce emocji i świetnej zabawy wszyscy zadowoleni powrócili do Osięcin.