W dniu 10.06.2021r. uczniowie klasy IVa i IVb wraz z p. T. Cybulskim, p. E. Nowak , p. I. Zakrzewską wybrali się na wycieczkę w poszukiwaniu przygody do Ogrodu Zoologicznego ZOO SAFARI w Borysewie. To wyjątkowe miejsce w centralnej Polsce, gdzie można stanąć twarzą w twarz z egzotycznymi zwierzętami z całego świata.

Celem wycieczki było wzbogacenie wiadomości na temat dzikich zwierząt żyjących w różnych rejonach świata, zapoznanie z warunkami ich życia oraz kształtowanie umiejętności grzecznego i kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych.

Pogoda była jak wymarzona, program wycieczki bogaty i atrakcyjny. Pobyt w Borysewie rozpoczęliśmy od zwiedzania ogrodu z pokładu Zoo Kolejki. Dzieci zobaczyły niespotykane na co dzień zwierzęta z różnych kontynentów: białe tygrysy, białe lwy, kilka gatunków antylop, zebry, bawoły afrykańskie, fokę szarą, kilka gatunków małp, krokodyla różańcowego, tapira, białe wielbłądy, pumy, rysie, żyrafy, kangury, lemury, aligatory oraz białe wilki. Dużą atrakcją były gatunki zamieszkujące tzw. „Świat Wodny” – ptactwo wodne, żółwie oraz  foka o imieniu Dawid, która jest ulubieńcem publiczności. Mieliśmy okazję uczestniczyć w karmieniu pelikanów baba.

Następnie dzieci udały się do Figlarni – bajkowej krainy zabaw. Mogły tam skakać na trampolinie, zmierzyć się z kosmicznym torem przeszkód czy dmuchaną dziewięciometrową zjeżdżalnią. A także zanurkować w basenie z piłeczkami oraz przejść przez dmuchaną gąsienicę.

Po licznych atrakcjach udaliśmy się na smaczny obiad oraz zakup pamiątek. Trochę zmęczeni, ale bardzo zadowoleni ruszyliśmy w drogę powrotną do Osięcin.
W ZOO Safari było super!

Wychowawcy