22 maja odbyła się wycieczka kl. 1c i 3a do JuraParku w Solcu Kujawskim. Najpierw uczniowie zwiedzili Muzeum Ziemi, w którym mogli podziwiać skamieniałości i rekonstrukcje prehistorycznych zwierząt. Duże wrażenie wywarł na wszystkich model olbrzymiego mamuta oraz 13 –  metrowy szkielet dinozaura. Dzięki niezwykłym eksponatom muzealnym i ciekawym opowieściom przewodnika dzieci mogły poznać kolejne okresy z dziejów życia na Ziemi. Następnie uczestnicy wycieczki wyruszyli na spacer ścieżką dydaktyczną po parku dinozaurów. Mieli okazję obejrzeć wiele gatunków prehistorycznych dinozaurów, żyjących wiele miliardów lat temu, w ich realistycznej wielkości. Niezwykłą, podwodną przygodę przeżyli w Kinie Emocji. Podczas seansu filmu „Atlantyda”, stanęli oko w oko z prehistorycznymi, morskimi stworzeniami. Zobaczyli, jakie niespodzianki skrywały morskie głębiny miliony lat temu. Dzięki wersji 5D mogli też doświadczyć wielu wrażeń dźwiękowych, ruchowych. Kolejnym punktem programu wycieczki był udział w warsztatach garncarskich. Następnie uczniowie pod okiem przewodnika przekroczyli średniowieczną bramę i przenieśli się w historyczny klimat, a to dzięki miniaturom zamków oraz drewnianym rzeźbom władców Polski. Po smacznym obiadku rozpoczęła się wspaniała zabawa dzieci w parku rozrywki, gdzie korzystały do woli ze wszystkich urządzeń. Mogły przeżyć zawrót głowy na karuzelach. Nie lada frajdą była także przejażdżka za kierownicą mini samochodzików. Prawdziwie ekstremalnych doznań mogły doświadczyć na family coasterze. Na amatorów dobrej zabawy czekały również dmuchane zjeżdżalnie, euro-bungee i inne atrakcje. Podczas wycieczki wszyscy świetnie spędzili czas i poznali wiele niezwykłych ciekawostek oraz tajemnic z przeszłości.

Jolanta Małecka i Katarzyna Simińska