Maj to idealny czas na pierwsze klasowe  wycieczki. Dlatego uczniowie klasy 1b
 i 1c wybrali się do Gorenia Dużego. Wyczekiwana wspólna wycieczka okazała się niezapomnianą wielką przygodą.
    Na sam początek uczniowie z niesamowitym zainteresowaniem poznali cały obszar zielonej szkoły. Mogli spędzić wolny czas nowoczesnym placu zabaw i boisku do gry w piłkę oraz jeździć gokartami na specjalnym torze. Jedną z najciekawszych atrakcji była przejażdżka Zieloną Kolejką po gminie Baruchowo, gdzie pierwszoklasiści podziwiali niesamowite krajobrazy prawdziwej wsi. Uczestniczyli w warsztatach wypiekania chleba. Poznali różne rodzaje zbóż, sposoby uprawy, zbioru oraz wytwarzania mąki od najdawniejszych czasów, aż do momentu wypiekania chleba. Pod okiem pani prowadzącej zajęcia samodzielnie zagniatali oraz formowali bułeczki z makiem, słonecznikiem. Po warsztatach udali się na obiad, a dalej  na wspaniałe zajęcia przyrodniczo-leśne w terenie, które okazały się być bardzo bogate
w niesamowite wiadomości oraz ciekawostki ze świata fauny i flory. W trakcie godzinnej wędrówki uczniowie poznawali różne rośliny, uczyli się określać wiek drzewa, obserwowali ptaki, żuczki oraz wypatrywali zaskrońca.
   Na zakończenie był czas  upominków oraz lodów. Pogoda dopisywała przez cały dzień, a doskonałe humory nie opuszczały nikogo.

Anna Musiał