11 grudnia 2023 roku klasy siódme wzięły udział w wycieczce do Warszawy. Pierwszym etapem wyjazdu była wizyta w Centrum Nauki Kopernik. W tym niezwykłym miejscu doświadczyliśmy różnych zjawisk fizycznych, mogliśmy zrozumieć otaczający nas świat i na własnej skórze sprawdzić, jak bardzo fascynująca może być nauka. Wszystko to w towarzystwie doskonałej zabawy! Kompleks pozwala na spędzenie aktywnego i pełnego emocji przedpołudnia. W Centrum Nauki Kopernik umiejscowione jest Planetarium – jeden z najnowocześniejszych obiektów tego typu w całej Polsce.  Odbywają się tu seanse, podczas których widzowie poznają wspaniałe zakątki wszechświata oraz prawa rządzące kosmosem. Uczniowie z wielkimi emocjami wzięli udział  w seansie o gwiazdozbiorach. Następnie udaliśmy się do gmachu Sejmu i Senatu, gdzie po dokładnej kontroli pirotechnicznej zwiedziliśmy budynek polskiego parlamentu. Pani przewodnik interesująco opowiadała o historii polskiego parlamentaryzmu oraz jego funkcjonowaniu w dobie obecnej. Naszą wizytę w stolicy zakończyliśmy spacerem po Placu Zamkowym, gdzie iluminacje wprawiły nas w nastrój świąt Bożego Narodzenia.

Opiekunowie:
Tomasz Cybulski
Beata Gawrońska
Edyta Nowak
Agnieszka Trawińska