Dnia 5 czerwca 2025 roku uczniowie z klas piątych wraz z opiekunami (Barbarą Rosińską, Joanną Tumińską, Anetą Ratajczyk, Andrzejem Rosińskim) wyruszyli wczesnym rankiem, by rozpocząć fascynującą podróż na północ Polski.
Po dotarciu do Gdańska miało miejsce zwiedzanie historycznej części miasta. Spacerując malowniczymi uliczkami, zobaczyliśmy Zieloną Bramę, majestatyczny Długi Targ z Fontanną Neptuna, Dwór Artusa oraz imponujący ratusz. Po posiłku udaliśmy się do Sopotu. Spacer po słynnym Molo, w pełnym słońcu, był najważniejszym punktem planu. Po pełnym wrażeń dniu udaliśmy się do hotelu na zakwaterowanie, obiadokolację i odpoczynek.
Następnego dnia wyruszyliśmy w kierunku malowniczego Półwyspu Helskiego. Przejeżdżając przez Władysławowo, Jastarnię i Juratę, dotarliśmy do Helu, by odwiedzić słynne fokarium. Mieliśmy okazję uczestniczyć w karmieniu fok. Po tej atrakcji udaliśmy się do Gdyni, gdzie odwiedziliśmy fascynujące oceanarium. Był również spacer po Nadbrzeżu Kościuszki, skąd rozciąga się piękny widok na Zatokę Gdańską.
To był ostatni punkt wycieczki, po którym wyruszyliśmy w drogę powrotną: zmęczeni, ale zadowoleni, pełni wrażeń.
Organizatorzy