W dniu 29.04.2024 r. uczniowie klas 5a, 5b i 3b naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Torunia.

Pierwszym punktem wyjazdu był pobyt w parku trampolin Jump Arena. Celem wizyty w tym centrum rozrywki było propagowanie różnych form rekreacji wypoczynku, zainteresowanie uczniów ciekawą i nietypową dyscypliną sportu, integracja zespołów klasowych oraz zacieśnianie relacji koleżeńskich. Na terenie parku  znajdują się: trampoliny kwadratowe, prostokątne, sześciokątne, trampoliny z koszami, basen z gąbkami, ścieżki akrobatyczne i wiele innych atrakcji. Przed wejściem na główną halę dzieci miały rozgrzewkę pod okiem profesjonalnego  trenera. Pobyt w parku trampolin okazał się dla uczniów świetną zabawą. Z pewnością, dla każdego, ta niezwykła lekcja wf-u była ciekawym doświadczeniem. Wspólne skakanie wprawiło wszystkich  w znakomity nastrój oraz wyzwoliło mnóstwo pozytywnej energii.

Kolejnym punktem wyjazdu była audycja muzyczna zorganizowana przez Toruńską Orkiestrę Symfoniczną, która obyła się w CKK Jordanki. Dawniej każdy król musiał mieć swojego nadwornego kompozytora. Jaka była jego rola? Czego słuchano na dworze? Jak mogły wyglądać bale? Uczniowie mieli okazję poznać odpowiedzi na te pytania, poznali historie nadwornych kompozytorów, instrumentów dworskich kapel i tańce, które każdy musiał znać. 

Na zakończenie udaliśmy się na spacer po starówce,  zjedliśmy obiad i zmęczeni, ale w doskonałych nastrojach wróciliśmy do domów.