“Jesienią, jesienią
Sady się rumienią;
Czerwone jabłuszka
Pomiędzy zielenią.(…)

M. Konopnicka

      26 września br. uczniowie z kl. 2a i 3c udały się na wycieczkę do sadu Państwa Anny i Jana Jezierskich w Bełszewie. Celem wycieczki było poznanie środowiska przyrodniczego, jakim jest sad, prac wykonywanych jesienią oraz gatunków rosnących w nim drzew owocowych. Wycieczkę rozpoczęliśmy od spaceru wśród drzew. Wiele radości sprawiło dzieciom zrywanie i zjadanie rumianych jabłek. Uczniowie mieli okazję nie tylko podziwiać jabłonie z dorodnymi owocami,ale również zobaczyć drzewa brzoskwiń i  krzewy porzeczek. Pan Jezierski  opowiedział dzieciom o najważniejszych pracach wykonywanych w sadzie jesienią. Podkreślił ogromne znaczenie odpowiedniego przycinania gałęzi dla owocowania drzewa. Dzieci mogły poznać odmiany jabłek, zobaczyć  sprzęty potrzebne do wykonywania niezbędnych prac w sadzie. Uczniowie mieli okazję zobaczyć przechowalnię owoców, urządzenie do sortowania owoców, ciągnik, wózek widłowy, skrzynie i skrzyniopalety.  Na zakończenie wycieczki otrzymaliśmy jabłka do klasy, z których później zrobiliśmy przepyszny sok oraz owocowe szaszłyki.           
Wycieczka była dla uczniów sposobem na miłe spędzenie czasu na świeżym powietrzu, obcowanie z przyrodą. Dziękujemy właścicielowi za poświęcony nam czas oraz ciepłe przyjęcie. 

K. Simińska i J. Małecka