28 września to Światowy Dzień Jabłka jest to okazja, by przypomnieć przede wszystkim zalety tych owoców, pełnych witamin oraz błonnika. Dlatego tego dnia klasa 1a i 1b wybrały się do sadu w Bełszewie. Celem wycieczki było poznanie środowiska przyrodniczego, jakim jest sad, obserwacja prac wykonywanych jesienią w sadzie, poznanie gatunków drzew owocowych rosnących w sadzie. Wycieczkę rozpoczęliśmy spacerem wśród drzew. Dzieci zrywały dla siebie jabłka i ze smakiem je konsumowały. Zapach i błyszcząca skórka jabłek była najlepszą zachętą do spożywania witamin. Uczniowie zwiedzili chłodnię. Dowiedzieli się w jaki sposób przechowuje się owoce, aby nie straciły cennych witamin. Pełni wrażeń, dotlenieni z pachnącymi i soczystymi owocami, które dostaliśmy na zakończenie wróciliśmy do szkoły. Dziękujemy właścicielowi za poświęcony nam czas oraz ciepłe przyjęcie. 
Domańska, A. Wojtkowska, Z. Polaszek