Usiadła w sadzie Jesień
Bo przecież minął wrzesień
Rozejrzała się i westchnęła
Ile pracy jest do zrobienia (…}
Bo jabłuszka śliczne, gładkie
Malowane delikatnie
Nie mogą być poobijane
Tylko ostrożnie do kosza wkładane.

Agata Dziechciarczyk

8 października 2021 r. klasa 2a i 2b wybrały się do sadu w Bełszewie. Celem wycieczki było poznanie środowiska przyrodniczego, jakim jest sad, obserwacja prac wykonywanych jesienią w sadzie, poznanie gatunków drzew owocowych rosnących w sadzie. Wycieczkę rozpoczęliśmy spacerem wśród drzew. Dzieci zrywały dla siebie jabłka i ze smakiem je konsumowały. Zapach i błyszcząca skórka jabłek była najlepszą zachętą do spożywania witamin. Uczniowie zwiedzili chłodnię. Dowiedzieli się w jaki sposób przechowuje się owoce, aby nie straciły cennych witamin. Oglądali maszyny pracujące w sadzie: traktory, wózki widłowe, sortownie itp. Pełni wrażeń, dotlenieni z pachnącymi i soczystymi owocami, które dostaliśmy na zakończenie wróciliśmy do szkoły. Dziękujemy właścicielowi za poświęcony nam czas oraz ciepłe przyjęcie.  

A. Domańska, A. Wojtkowska