Wczesnym deszczowym rankiem 27 maja grupa ósmoklasistów pod opieką p. Krzysztofa Banasiaka, p. Marianny Nowak, p.  Agnieszki Matkowskiej oraz p. Anety Ratajczyk  wyruszyła na wycieczkę do Poznania.

Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Bramy Poznania, czyli nowoczesnego muzeum, w którym dzieje Poznania i początków Polski przedstawione są za pomocą najnowocześniejszych technologii. To wyjątkowa gratka dla  fanów współczesności, ale i historii. Kontynuacją atrakcji była wizyta w Rogalowym Muzeum Poznania. Wzięliśmy udział w pokazie wypieku i degustacji rogali świętomarcińskich. Mieliśmy okazję poznać tajemnice tych wyjątkowych rogali, które są najsłodszym symbolem Poznania i Wielkopolski. Uczniowie nauczyli się również kilku słów z gwary poznańskiej. Spotkanie przebiegło w miłej i wesołej atmosferze.

Zwieńczeniem poznańskiej przygody było „serce” miasta nad Wartą, czyli Stary Rynek z symbolem miasta-  Koziołkami Poznańskimi, których historia sięga XVI wieku.

Wycieczka śladami  pierwszych Piastów była pełna pozytywnych emocji i- co najważniejsze- słońca.

Aneta Ratajczyk

https://photos.app.goo.gl/UVvMDGr3eBTyto8a9

Organizatorzy