Dnia 7 czerwca klasa 2a i 3c pojechały na wycieczkę do Płocka. Najpierw odbyły się warsztaty przyrodnicze. Uczniowie mieli możliwość dotknąć i zaobserwować zachowania płazów i gadów. Mogli też dowiedzieć się ciekawych informacji na temat trybu ich życia. Następnie odbył się spacer po ogrodzie zoologicznym z przewodnikiem, który opowiadał o oglądanych zwierzętach, ich zachowaniach oraz przypominał zasady postępowania w zoo. Spacer trwał prawie dwie godziny, a i tak był zbyt krótki, żeby dokładnie przyjrzeć się wszystkim zwierzętom. Potem dzieci miały możliwość wesołej zabawy w sali zabaw. Tam też zjadły obiad.
Na koniec odbył się rejs statkiem po Wiśle. Uczniowie mieli możliwość podziwiania panoramy miasta i cieszenia się chłodną bryzą w ten upalny dzień. O godzinie osiemnastej, po 11 godzinach, wszyscy szczęśliwie dotarli do Osięcin.