9 maja 2024 r. uczniowie z klasy 1a i 1b uczestniczyli w wycieczce do Płocka i Stróżewka. Pierwszym punktem wycieczki było ZOO. Dzieci przemierzając alejki Ogrodu Zoologicznego oglądały z bliska niespotykane gatunki zwierząt. Poznały tryb życia, zwyczaje i cechy charakterystyczne wybranych mieszkańców tego miejsca. Największym zainteresowaniem cieszyły się małpki, słonie, żyrafy i ryby. Uczniowie uczestniczyli również w warsztatach pt. „Fascynujący świat zwierząt”. Podczas zajęć poznali i dotykali żółwie, jaszczurki, węże. Następnie uczniowie udali się nad Wisłę. Spacerując bulwarem dotarli na statek „Marianna”, ponieważ kolejnym punktem wycieczki był rejs statkiem po Wiśle. Płynąc statkiem dzieci podziwiały Wzgórze Tumskie oraz malowniczą panoramę Płocka.
Ostatnim punktem wycieczki było Centrum Zabaw Happy Park w Stróżewku, gdzie na dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Były m.in. trampoliny, tory przeszkód, zamki, karuzele, mini pojazdy, armatki na piłeczki, koniki, pokaz baniek mydlanych.
Wspólnie spędzony czas sprzyjał wzajemnej integracji w sympatycznej i miłej atmosferze. W drodze powrotnej, pomimo zmęczenia, dzieciom dopisywały humory – dzieliły się wrażeniami z wycieczki.