5 października 2022 r. uczniowie klasy 3a i 3b udali się na edukacyjną wycieczkę do piekarni Państwa Maszczyńskich. Na wejściu właściciele i pracownicy piekarni ciepło nas powitali. Po piekarni oprowadzała uczniów pani Maszczyńska, która cierpliwie i bardzo dokładnie pokazywała działanie różnych urządzeń i maszyn wykorzystywanych do przygotowania ciasta chlebowego oraz pieców do wypieku chleba. Dzieci poznały etapy powstawania pieczywa, dowiedziały się, w jakiej temperaturze i w jakim czasie pieczony jest chleb, poznały produkty do jego wypieku. Uczniowie z ciekawością przyglądali się wielkim mieszalnikom do ciasta oraz maszynie, która pomaga w formowaniu okrągłych chlebków.

Dzieci zapoznały się z pracą piekarza oraz rodzajami wypiekanego chleba. Na koniec spotkania dzieci otrzymały niespodziankę w postaci świeżych babeczek, które degustowały w drodze powrotnej do szkoły

Bogatsi o nową wiedzę, z uśmiechami na twarzach wróciliśmy do szkoły.

Państwu Maszczyńskim serdecznie dziękujemy.

A. Domańska, A. Wojtkowska