„Suntago” to największy zadaszony park wodny w Polsce i Europie, mogący pomieścić do15 000 osób. Zajął 10. miejsce w rankingu najlepszych parków wodnych Europy według European Star Award. Podzielony jest na 3 strefy tematyczne: Jamango, Relax i Saunaria. Dlatego też z wielką ciekawością uczniowie z klas ósmych i siódmych pod opieką pań Jolanty Małeckiej, Aleksandry Siarkowskiej oraz Małgorzaty Skoniecznej wybrali się w to miejsce. Naszym celem było skorzystanie z atrakcji strefy „Jamango”, a było ich co niemiara. W tej strefie znalazło się 300 palm (prawdziwych!), 4000 leżaków, 32 zjeżdżalnie na 6 kondygnacjach, o łącznej długości ponad 3,2 kilometrów. Najdłuższa zjeżdżalnia “Jungle Eclipse” mierzy 320 metrów, co czyni ją największą w Europie. Znajdują się tu również między innymi: zjeżdżalnie pontonowe przeznaczone dla 1, 2 i 4 osób, zjeżdżanie z zapadniami, ośmiotorowa zjeżdżalnia “Raindbow Race” po której zjeżdża się na specjalnych przeznaczonych do tego matach głową do przodu, oraz wiele innych. Jest tu też basen z falami, dzikie rzeki, symulator Surf-Air oraz wewnętrzny i zewnętrzny wodny plac zabaw. Łączna powierzchnia basenowa w tej strefie zajmuje 2000 m².

Nie ma się więc co dziwić, że czterogodzinny pobyt minął wszystkim bardzo szybko.

Na pewno niejeden z nas jeszcze kiedyś tu powróci.

Organizator: Małgorzata Skonieczna