16 listopada br, w ramach realizacji projektu „Od przedszkolaka do Kujawiaka” grupy: Jeżyki, Sówki, Smerfy i Żabki odwiedziły włocławskie muzea. Dzieci poznały elementy historii oraz tradycje naszego regionu. Z dużym zaciekawieniem oglądały stroje, przedmioty i instrumenty wykorzystywane przez ludzi dawno temu na Kujawach. Po wysłuchaniu przewodników i obejrzeniu ekspozycji stałych przedszkolaki wzięły udział w zajęciach kreatywnych. Jeżyki okazały się świetnymi projektantami mody ludowej, wykonały piękne rogatywki i fartuszki kujawskie; Sówki ozdobiły pięknie włocławskie kamieniczki metodą patchworkową, a Smerfy i Żabki namalowały kolorowe obrazki techniką nikiforową. Każda praca była wyjątkowa i miała swój urok. Przemierzając Bulwary zatrzymaliśmy się nad Wisłą i zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie. Wycieczka dostarczyła dzieciom wiele pozytywnych emocji i pozwoliła w ciekawy sposób poznać przeszłość naszego regionu.