2 grudnia 2022 r. uczniowie klasy 3a, 3b i 5c z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do Gniezna – pierwszej stolicy Polski. Pierwszym etapem podróży było zwiedzanie Katedry Gnieźnieńskiej, która stanowiła miejsce ważnych wydarzeń historycznych. W katedrze odbyła się koronacja Bolesława Chrobrego oraz słynny Zjazd Gnieźnieński. Uczniowie zobaczyli m.in. srebrny relikwiarz z relikwiami Św. Wojciecha, a także bezcenny skarb sztuki romańskiej jakim są Drzwi Gnieźnieńskie, na których zapisano historię życia św. Wojciecha.
Następnym punktem wycieczki była Fabryka Bombek. Uczniowie zapoznali się z procesem powstawania bombek choinkowych . Zwiedzili poszczególne działy produkcyjne: dmuchalnię, srebrzalnię, lakiernię oraz dekoratornię. W dekoratorni przyglądali się pracy pań dekoratorek, które ręcznie nanosiły na bombki piękne wzory. Następnie uczniowie uczestniczyli w warsztatach, gdzie wykonali swoje pamiątkowe bombki . Na koniec wycieczki wszyscy udali się do firmowego sklepu, aby dokonać zakupu świątecznych ozdób dla siebie i dla swoich bliskich. Na zakończenie każdy otrzyma przepięknie udekorowaną bombkę z własnym imieniem.
Zwiedzanie fabryki dostarczyło wszystkim niezapomnianych wrażeń, o których przypominać będą nam błyszczące w świetle choinki bombki.
A. Domańska, A. Dąbrowska, A. Wojtkowska, Z. Polaszek