22 czerwca klasa Ia i Ib odwiedziły Brzeskie Centrum Kultury i Historii „Wahadło” w Brześciu Kujawskim. Uczniowie zwiedzili tam interaktywne muzeum historii regionu i Polski. Pierwsza część wystawy opowiadała o działalności ludzi żyjących w tym okresie na naszych terenach, a także o jednych z największych wykopalisk archeologicznych w Europie, które miały miejsce w okolicy Brześcia Kujawskiego. Druga część wystawy dotyczyła czasów średniowiecza i króla Łokietka. Multimedialna wystawa pozwoliła na przenoszenie się w czasie, samodzielne odkopywanie zabytków archeologicznych, podglądanie dawnych światów i nasłuchiwanie ich odgłosów.

Następnie uczniowie wzięli udział w warsztatach „Robimy Zabawki”, podczas których wrócili do początków zabawkarstwa. Dzieci wysłuchały opowiadania o tym z czego i jak dawniej robiono zabawki, a następnie tworzyli własne drewniane. Każde dziecko otrzymało elementy jednej zabawki – konia, auta lub kota. Następnie składali, kleili i malowali zabawki, które zabrali do domu.

Podczas pobytu mogliśmy również posmakować pysznych lodów.

Pełni wrażeń i w dobrych humorach wróciliśmy do szkoły.
A. Domańska, A. Wojtkowska