Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.
Wisława Szymborska

19 października 2023 r. klasy 1a i 1b odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną w Osięcinach. Uczniowie zwiedzili dział dla dorosłych, gdzie dowiedzieli  się jak korzystać z czytelni i z wypożyczalni, podziwiali wystawy malarskie miejscowych artystek, oglądali bogato zdobioną kolekcję skórzanych książek. Szczególne, pełne emocji zainteresowanie wzbudził kolorowy dział dla dzieci i młodzieży. Dzieci z zachwytem przeglądały książki znajdujące się na półkach. Z zaciekawieniem uczestniczyły również w głośnym czytaniu bajki „Jesienny bal w lesie”, który został przedstawiony w postaci teatrzyku kamishibai. Wizyta w bibliotece wywarła na uczniach ogromne wrażenie, z pewnością ponownie odwiedzimy to ciekawe miejsce.
A. Domańska, A. Wojtkowska