2 marca w ramach projektu czytelniczego „Książka dobra na wszystko”  Bibliotekę Pedagogiczną we Włocławku odwiedzili uczniowie klasy 2b i 2c  ze Szkoły Podstawowej w Osięcinach. Lekcję biblioteczną przeprowadziła pani  z Wydziału Udostępniania Zbiorów. Temat spotkania brzmiał „Biblioteka jakiej nie znamy”. Uczniowie zapoznali się z warsztatem informacyjnym Biblioteki Pedagogicznej i obowiązującymi tam zasadami. Mieli okazję dokładnie zwiedzić bibliotekę – wypożyczalnię, czytelnię oraz magazyny biblioteczne. W drugiej część zajęć uczniowie wspólnie rozwiązali zadania dotyczące książki i biblioteki, co wywołało wiele radości.Na zakończenie odbyły się zajęcia z wykorzystaniem interaktywnego dywanu. Po lekcji udaliśmy się do księgarni Empik, gdzie każdy mógł dokonać ciekawych zakupów.Wizyta była wspaniałą okazją do promowania czytelnictwa wśród najmłodszych dzieci.  Na zakończenie uczniowie otrzymali pamiątkowe zakładki do książek. Dla wszystkich uczestników było to spotkanie pełne wrażeń, które na długo pozostanie w ich pamięci.

Z. Polaszek, A. Trzeciak, A. Musiał