W dniach 25-27 października, dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej  wraz z nauczycielami świetlicy udały się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Osięcinach. Dzieci z zainteresowaniem zapoznały się z nowym dla nich miejscem. Podczas wizyty w bibliotece dzieci miały możliwość przejścia między regałami w wypożyczalni i zapoznania się z biblioteką. Z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególne zainteresował ich dział dla dzieci. Wszystkim spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki. Pani bibliotekarka  opowiedziała o bibliotece i o zbiorach znajdujących się na półkach. Dzieci zobaczyły jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Dowiedziały się także, jak należy dbać o książki. Nie zabrakło również zagadek o różnej tematyce. Dzieci wróciły zadowolone i już zapowiedziały kolejną wizytę w Biblioteki Gminnej.

Nauczyciele świetlicy:
Agnieszka Trawińska, Jolanta Małecka, Tomasz Zieliński