29 kwietnia 2022 roku w auli Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Osięcinach odbył się apel z okazji 231. rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 maja przygotowany przez uczniów klas I, V i VIII pod czujnym okiem nauczycieli: Tomasza Cybulskiego (oprawa muzyczna), Anety Ratajczyk (scenariusz), Anny Musiał (choreografia, dekoracja), Agnieszki Trawińskiej, Małgorzaty Hejman (dekoracja).

Przypomniano najważniejsze fakty historyczne, podkreślając wagę tego święta. Nie zabrakło wierszy, piosenek oddających  klimat wydarzenia. Piosenka o Polsce i taniec z flagą w wykonaniu najmłodszych (ubranych w stroje kujawskie)  podbiły serca publiczności.

Celebrujmy ważne daty historyczne, bowiem naród, który nie zna swej przeszłości, nie może budować przyszłości. Niech hasło naszych przodków: BÓG, HONOR, OJCZYZNA nadal będzie dla nas aktualne i bliskie  sercu.

Aneta Ratajczyk