3 maja 2023 o godz. 17.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Osięcinach miało miejsce przedstawienie dla społeczności osięcińskiej  z okazji 232. rocznicy Uchwalenia Konstytucji. Sala wypełniona po brzegi, a na scenie po raz pierwszy spotkały się trzy pokolenia występujących: przedszkolaki i  uczniowie Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Osięcinach oraz Chór Męski Osięciny.
Montaż słowno- muzyczny rozpoczął się polonezem w  wykonaniu przedszkolaków z grupy „Sówki” oraz uczniów z klasy 1 a. Taniec  najmłodszych chwytał za serce, a piękne kujawskie stroje oddawały narodowy charakter święta. Brawa dla  najmłodszych oraz  ich opiekunek: p. Moniki Szelągowskiej, p. Sylwii Dębowej oraz p. Barbary Panfil. Podczas przedstawienia przypomniano także  najważniejsze fakty historyczne, podkreślając wagę tego święta. Nie zabrakło wierszy i piosenek oddających klimat wydarzenia wzbogaconych prezentacją   multimedialną  przygotowaną  przez p. Tomasza Zielińskiego. Utwory muzyczne wykonał Chór Męski oraz uczniowie naszej szkoły pod czujnym okiem akompaniatora  p. Tomasz Cybulskiego. Ważnym elementem były scenki z udziałem szlachty. Oddawały charakter tamtych czasów,  kłótni i  debat o kształt przyszłej Polski. Również w strojach kujawskich zaprezentowali się uczniowie z klasy 2 c przygotowani przez Annę Musiał. „Piosenka o fladze” czy „Jestem Polką i Polakiem” a także taniec z flagą stały się pięknym, wzruszającym uzupełnieniem obchodów Uchwalenia Konstytucji, która jest jednym z najważniejszych wydarzeń historycznych naszego kraju. Dopełnieniem całości była dekoracja w barwach biało- czerwonych wykonana przez p. Agnieszkę Trawińską. Nad całością montażu słowno- muzycznego czuwały autorki scenariusza: p. Aneta Ratajczyk, p. Marianna Nowak, p. Barbara Rosińska.
Celebrujmy ważne daty historyczne, bowiem naród, który nie zna swej przeszłości, nie może budować przyszłości. Niech hasło naszych przodków: BÓG, HONOR, OJCZYZNA nadal będzie dla nas aktualne i bliskie sercu.

Organizatorzy