W dniu 26.03.2024 r. w świetlicy odbyły się warsztaty artystyczne dla świetliczaków z klas pierwszych, drugich i trzecich. Zajęcia zostały zorganizowane z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Na początek dzieci obejrzały prezentację oraz porozmawiały o tradycjach i zwyczajach wielkanocnych. Dowiedziały się m.in., jakie produkty spożywcze należy włożyć do koszyczka wielkanocnego, poznały też ich symbolikę. Tematem warsztatów było ozdabianie pisanek oraz wykonanie świątecznego koszyczka z papierowego talerzyka. Gotowe koszyczki i kolorowe pisanki ozdobiły świąteczną dekorację w świetlicy.
Takie zajęcia warsztatowe pozwalają – poprzez zabawę – rozwijać inwencję twórczą dzieci, wzbudzać ich ciekawość, poszerzać wiedzę i kreatywne myślenie.
Dzieci biorące udział w zajęciach wykazały się dużym zaangażowaniem, kreatywnością i aktywnością.
Korzystając z okazji zbliżających się świąt składamy serdeczne życzenia: zdrowych i radosnych Świąt Wielkanocy, niech ten czas wypełni nasze serca pokojem i nadzieją. Niech to będzie miły czas spędzony w gronie rodziny i bliskich. Smacznego jajka i mokrego dyngusa.
Nauczyciele świetlicy: Agnieszka Trawińska, Aleksandra Siarkowska, Agnieszka Trzeciak