3 kwietnia 2023 r. uczniowie klasy 3a i 3b odwiedzili Gminną Bibliotekę Publiczną w Osięcinach. Celem wycieczki było zapoznanie uczniów z księgozbiorem bibliotecznym skierowanym do młodych czytelników. Następnie odbyły się zajęcia na temat symboli Wielkanocy. Pani bibliotekarka zaprezentowała dzieciom książki tematycznie związane z Wielkanocą. Trzecioklasiści z wielkim zainteresowaniem przeglądali różnorodną, kolorową i bogato ilustrowaną literaturę, a następnie odszukiwali w poszczególnych pozycjach informacje dotyczące zbliżających się świąt. Spotkanie w bibliotece nie mogło się odbyć bez głośnego czytania. Pani bibliotekarka przeczytała opowiadanie pt: „Wielkanoc kurczaka” i „Zajączek Feliks”. Dzieci rozwiązywały wielkanocne zagadki oraz poznały ciekawostki związane z tradycjami i zwyczajami wielkanocnymi.
Spotkanie odbyło się w radosnej atmosferze za co serdecznie dziękujemy.
A. Domańska, A. Wojtkowska