23 marca 2023 r. klasę 3a i 3b odwiedziła Pani Sabina Kuźmińska twórczyni ludowa należąca do zespołu folklorystycznego „Kujawy Bachorne Nowe”. Pani Kuźmińska tańczy, ale zajmuje się także rękodziełem. Jest jedną z niewielu osób w naszym regionie zajmującą się szydełkowaniem i haftowaniem. Na spotkaniu uczniowie mogli podziwiać wytwory jej pracy – piękne koszyczki, kurki, koguciki, baranki, kwiaty, wazony. Pani Sabina zaprezentowała się nam w pięknym, wykonanym przez siebie stroju kujawskim, który ze szczegółami omówiła. Uczniowie mogli również poćwiczyć kroki „Kujawiaka” i „Polki”. Wysłuchały opowieści o dawnych wielkanocnych zwyczajach na Kujawach. Uczniowie z radością i zaciekawieniem słuchały i oglądały wytwory gościa chcąc poznać tradycje swojej małej Ojczyzny.
Agnieszka Domańska, Aneta Wojtkowska