Uczniowie klas szóstych w ramach realizowanego projektu edukacyjnego pt. “Wielkanoc dawniej i dziś” wzięli udział w szkolnych konkursach na kartkę wielkanocną z życzeniami świątecznymi i dekorację stołu świątecznego. Konkursom tym przyświecały następujące cele:
– doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem ojczystym;
– rozwijanie twórczej aktywności słownej i plastycznej;
– kultywowanie tradycji i zwyczajów związanych ze Świętami Wielkanocnymi;
– rozwijanie wyobraźni i pomysłowości uczniów;
– promowanie indywidualnych zdolności i talentów.

W konkursach oceniono 59 prac według następujących kryteriów: oryginalność i poprawność życzeń świątecznych, ogólne wrażenie artystyczne, kreatywność i pomysłowość, różnorodność wykorzystywanych materiałów oraz estetyka pracy.
Miło nam poinformować, że laureatami konkursu na kartkę zostali:
I miejsce – Patrycja Dybowska 6b; Norbert Kwieciszewski 6a;
II miejsce – Kamil Chwiałkowski 6a; Filip Światłowski 6c;
III miejsce – Agata Bretes 6a; Kinga Łodygowska 6b.
Wyróżnienia zdobyli:
Julia Dębowa 6c, Jan Dębowy 6c, Kornel Król 6b, Maja Byczek 6c, Miłosz Mroczkowski 6c, Julia Krulikowska 6c.
Natomiast najpiękniej stoły udekorowali, zajmując kolejno miejsca:
I miejsce – Agata Bretes 6a;
II miejsce – Kornel Król 6b;
III miejsce – Julia Dębowa 6c, Julia Stzrelecka 6b.
Wyróżnienia zdobyli:
Miłosz Mroczkowski 6c, Norbert Kwieciszewski 6a, Weronika Grzegórska 6b.
Wyróżnionym gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i udział w konkursie. Kartki uczniów można podziwiać w szkolnej bibliotece, a zdjęcia udekorowanych stołów w załąćzonej galerii.

Organizatorzy konkursu:
Ewa Staniszewska
Małgorzata Hejman
Irena Zakrzewska (wystawa)