2 października 2023 roku w auli naszej szkoły odbył się apel z okazji Dnia Patrona, czyli Henryka Sucharskiego. Montaż słowno- muzyczny przygotowali uczniowie klas czwartych pod kierunkiem wychowawców: p. Barbary Rosińskiej, p. Joanny Tumińskiej i p. Anety Ratajczyk. Oprawa plastyczna należała do p. Małgorzaty Hejman, a muzyczna do p. Tomasza Cybulskiego.

Odbiorcy mogli wysłuchać piosenek patriotycznych, wierszy, a także obejrzeć prezentację multimedialną poświęconą patronowi. Ciekawym elementem przedstawienia była choreografia do piosenki „Gdzie są kwiaty z tamtych  lat?” a także utwór muzyczny wykonany na gitarze: „Wolność, kocham i rozumiem”.

Święto Patrona było niezwykłą lekcją historii. Uczniowie nie tylko przypomnieli sobie najistotniejsze informacje o patronie, ale uświadomili, czym jest patriotyzm i jakie jest znaczenie wolności w życiu człowieka.

Aneta Ratajczyk